• Loe lisa

  OCUTEARS SILMATILGAD 0, 35ML N20

  Ocutears on steriilne, säilitusaineta, selge, elastoviskoosne kaitse silma sarvkestale.Ta sisaldab vaid naturaalseid bioloogilisi aineid. Ocutears kaitseb, niisutab ja võiab silma pinda leevendades pikka aega ebamugavustunnet, mis tuleneb:- mehhaanilisest stressist (kõvade ja pehmete kontaktläätsede kandmine)- silmauuringutest haiguste diagnoosimisel, väliskeskkonna stressist (konditsioneeritud õhk, tuul, külm, kuiv ja suitsune õhk)- visuaalsest stressist pingsal vaatamisel (arvutiga töö, töö mikroskoobiga, pikaajaline sõidukijuhtimine).Manustamine:Rebi üks pipett ribast. Jälgi, et pipett oleks kahjustamata. Keera lahti kaitsev sulgur (ära tõmba).Tilguta 1-2 tilka mõlemasse silma.Kui ebamugavustunne silmas on püsiv, konsulteerige silmaarstiga.Koostis: 0,15% naatriumhüaluronaat, naatriumkloriid, ühealuseline naatriumfosfaat, kahealuseline naatriumfosfaat, puhastatud vesi.Pakend:üksikannused pipetis 20 x 0,35 mlEttevaatusabinõud ja hoiatused:- Ärge kasutage seda toodet kui pipett onn kahjustatud.- Ärge puudutage silma pipetiga.- Saastumise ärahoidmiseks ärge puudutage avatud pipetiga mingeid pindu.- Ocutears on vaid ühekordseks kasutamiseks, sest ei sisalda säilitusaineid. Kasutamata jäänud lahus tuleb koheselt hävitada.- Kui te kasutate lokaalse silmaravimiga samal ajal Ocutears´i, peaksite pidama Ocutears´i ja teise toote manustamise vahel hetke vahet.- Ärge tilgutage toodet põletikus silmadesse.- Pärast tilgutamist võib mõnda aega esineda hägusat nägemist. Kuni terava nägemise taastumiseni ärge juhtige autot ega töötage täpset nägemist nõudvate masinatega.- Ärge kasutage kõlblikkusaja ületanud tilkasid, kõlblikkusaeg on märgitud igale pipetile.Säilitage temperatuuril 2-25oC. Hoidke külmumise eest.

  Lisa korvi 7.60 €

 • Loe lisa

  RECUGEL SILMAGEEL 10G

  Silmade paremaks välispidiseks niisutamiseks ja tervete silmade kaitseks.Viskoosne lahus, mis sisaldab dekspantenooli.1g geeli sisaldab 50 mg dekspantenooli, samuti karbomeeri, dinaatrium-EDTA, naatriumhüdroksiidi, vett ja säilitusainena tsetrimiidi.Kasutamine: Hoidke tuubi oma silma kohal püstises asendis ja tõmmake oma alumine silmalaug õrnalt alla. Tilgutage tuubi kergelt pigistades üks tilk mõlemasse silma.

  Lisa korvi 8.99 €

 • Loe lisa

  HYAL-DROP MULTI SILMATILGAD 10ML

  Kiire niisutus silmadele ärritus- ja väsimustunde leevendamiseks.Ei tee silmi uduseks. Hyal-Drop multi´t kasutatakse elustiili või väliskeskkonna tegurite (nt. pikaajaline töö arvutiga, konditsioneeritud ruum, vähene silmade pilgutamine, kuiv või tuuline ilm) tõttu kuivaks muutunud silmade värskendamiseks ja niisutamiseks.Sobib hästi pehmete ja kõvade kontaktläätsede niisutamiseks, ka kandmise ajal.Hyal-Drop multi niisutab silmi leevendades kuivade silmade sümptomeid nagu ärritus- ja kuivustunne, silmade väsimus, võõrkeha tunne silmas ja vesitsevad silmad.Sisaldab: 0,24% naatriumhüaluronaati ja abiaineid: steriilne vesi, naatriumkloriid, kaaliumkloriid, dinaatriumfosfaatdodekahüdraat ja naatriumdivesinikfosfaatdihüdraat.Hyal-Drop Multit saab kasutada 3 kuu jooksul pärast avamist.10 ml säilitusainevabad silmatilgad

  Lisa korvi 13.81 €

 • Loe lisa

  SYSTANE ULTRA LIBEST. SILMATILGAD 10ML

  Systane Ultra Libestavad Silmatilgad on steriilne lahus, mis sisaldab polüetüleenglükool 400, propüleenglükooli, hüdroksüpropüülguaari, sorbitooli, aminometüülpropanooli, boorhapet, kaaliumkloriidi, naatriumkloriidi ja säilitusainet POLYQUAD (polidrooniumkloriid) 0,001%.Systane Ultra Libestavad Silmatilgad on kuiva silma ravi, mis toimib leevendavalt silma kuivusest tingitud põletus- ja ärritustunde puhul.Systane Ultra Libestavad Silmatilgad libestavad ja taastavad ühepäevaste, pikaajaliste ja ühekordseks kasutamiseks silikoon- hüdrogeel ja pehmete (hüdrofiilsete) kontaktläätsede niiskuse. Need silmatilgad niisutavad teie kontaktläätsi, vähendavad kontaktläätsede kandmisest tingitud ebamugavust ja aitavad eemaldada mikroosakesi, mis võivad põhjustada ärritust ja/või düskomforti.Vastunäidustused: Inimesed, kelle esineb allergia toote ükskõik millise koostisosa suhtes, ei tohiks seda kasutada.Kasutamisjuhis: Systane Ultra Libestavaid Silmatilkasid võib kasutada kuiva silma raviks kogu päeva vältel vastavalt vajadusele. Tilgutage tilk silma ja pilgutage.Kui silmasolevast kontaktläätsest tekib väiksemgi ärritus, ebamugavus või nägemise ähmasus, tilgutage 1-2 tilka silma ja pilgutage 2-3 korda. Võib kasutada nii enne kui pärast kontaktläätsede kandmist. Enne kasutamist loksutage hoolikalt.Hoiatused:On oluline, et järgiksite oma silmaarsti nõuandeid ja kõiki toote pakendil olevaid juhiseid. Kui teil tekib püsiv ebamugavustunne silmades, liigne pisaratevool, muutus nägemises või punetus silmas, võtke ühendust silmaarstiga, sest probleem võib muutuda tõsisemaks. Hoidumaks võimalikust silmaärritusest ärge loputage ega puhastage kontaktläätsi Systane Ultra Libestavate Silmatilkadega.Ettevaatust:- Ärge puudutage tilguti otsikuga silma ega mingeid muid pindu, sest lahus võib saastuda.- Sulgege pudel korgiga kohe pärast lahuse kasutamist.- Säilitage toatemperatuuril.- Hoidke pudel kindlalt korgiga suletuna ajal, mil te lahust ei kasuta.- Ärge kasutage lahust pärast aegumistähtaja lõppu.- Visake järele jäänud lahus ära kuus kuud pärast esmast avamist.- Hoidke lahus lastele kättesaamatus kohas.

  Lisa korvi 12.24 €

 • Loe lisa

  BEPANTHEN EYE SILMATILGAD 0, 5ML N20

  Silmatilgad, mis sisaldavad 0,15% naatriumhüaluronaati ja 2% dekspantenooli.Omadused.Bepanthen silmatilgad loovad steriilse, säilitusainevaba, viskoelastse, selge kaitsva kihi silma sarvkestale.Silmatilgad sisaldavad looduslikke bioloogilisi koostisaineid nagu hüaluroonhappe naatriumsoola, mis tänu oma erilistele füüsikalistele omadustele loob ühtlase, stabiilse ja eriti pikaajalise kaitsva kihi silma sarvkestale, mõjutamata seejuures nägemist. Lisaks sisaldavaad Bepanthen siilmatilgad provitamiin B5 (dekspantenool), mis tänu oma heale vettsiduvale võimele värskendab silmi ja hoolitseb nende eest. Dekspantenool suurendab märgatavalt vedeliku hulka silma pinnal, säilitades samas naatriumhüaluronaadi omadused.Naatriumhüaluronaadi (stabiliseerib pisarakihti) ja dekspantenooli (hoolitseb, leevendab) kombinatsioon kaitseb ja niisiutab silmapinda ja muudab selle libedamaks. Sellega tagavad silmatilgad pikaajalise leevenduse kaebustele, mis on seotud:- mehaanilise rõhuga, nt kasutades tugevaid või pehmeid kontaktläätsesid või silma diagnostiliste uuringute korral;- keskkonna mõjutustega, nt kliimaseadmed, tuul, jahe, kuiv või reostunud õhk;- ärritusega silmadele, nt arvutiga töötamine või pikaajaline sõidukijuhtimine.Kuna Bepanthen silmatilgad ei sisalda säilitusaineid, on nad väga hästi talutavad ka pikaajalisel kasutamisel. Bepanthen silmatilkasid sobib kasutada ka kontaktläätsede puhul.Annustamine:Rebige ribast üks üheannuseline pipett. Veenduge, et pipett ei ole kahjustunud. Avamiseks keerake selle otsa (ärge tõmmake seda).Kallutage pead veidi tahapoole, tõmmake alumine silmalaug kergelt silmast eemale ja tilgutage üks tilk silma alumise limaskesta kotile.Vajadusel tilgutage mõlemasse silma üks või kaks tilka mitu korda päevas. Sulgege aeglaselt silmad, et vedelik saaks ühtlaselt silmapinnal laiali valguda.Koostis: Naatriumhüaluronaat 0,15%, dekspantenool 2%, naatriumkloriid, ühealuseline naatriumfosfaat, kahealuseline naatriumfosfaat, süstevesi.Pakend: Üheannuselised pipetid, 20 x 0,5 ml.Ettevaatusabinõud ja hoiatused:- Ärge puudutage silma üheannuselise pipetiga.- Ärge kasutage toodet, kui olete ülitundlik mõne koostisosa suhtes. Toode on ainult ühekordseks kasutamiseks. Bepanthen silmatilgad ei sisalda säilitusaineid, seetõttu tuleb kasutamata lahus hävitada.- Kui te kasutate lisaks muid silmatilkasid/silmasalve, tuleb manustamisel hoida vahet 15 minutit. Bepanthen silmatilkasid tuleks alati kasutada viimasena.- Ärge kasutage põletikuliste või kahjustunud silmade korral.- Pärast manustamist võib esineda lühiajalist nägemise halvenemist, seetõttu ärge juhtige sõidukit ega kasutage täpsust nõudvaid masinaid ning oodake kuni normaalne nägemine taastub.- Ärge kasutage toodet pärast kõlblikkusaja lõppu. Säilitamine:Hoida temperatuuril 2-25oC. Mitte külmutada.

  Lisa korvi 12.19 €

 • Loe lisa

  NAVI VISION PLUS PINK EYE SILMAT. 15ML

  Silmade punetuse leevendamiseks. Sisaldab kummeli- ja silmarohuekstrakti.Aitab leevendada silmade punetust viirusliku või keskkonnateguritest põhjustatud (ülemäärane päike, tuul, tolm) konjunktiviidi korral.Konjunktiviidi sümptomiteks on pisaratevool, kipitus- ja võõrkehatunne (nagu oleks midagi silmas). Kasutamine: tilgutada üks tilk mõlemasse silma kaks kuni kolm korda päevas või vastavalt vajadusele.Navi Vision™ Pink Eye silmatilku võib kasutada koos kontaktläätsedega. Pakend: 15 ml steriilset lahust tilgutiga plastikpudelis.Kõlblikkusaeg pärast esmast avamist on 90 päeva. Tootja: Omisan Farmaceutici, Itaalia.

  Lisa korvi 6.43 €

 • Loe lisa

  NAVI VISION PLUS TIRED EYE SILMAT. 15ML

  Silmade kuivuse ja väsimuse leevendamiseks. Sisaldab aaloeekstrakti ja naatriumhüaluronaati. Niisutab silma sarvkesta ja leevendab välisteguritest, nt pikaajaline arvutiga töötamine, televiisori vaatamine, viibimine kliimaseadmega ruumis, päikesevalgus jne põhjustatud silmade väsimust, kuivust ja ärritust kiiresti ning pikaajaliselt. Kasutamine: tilgutada üks tilk mõlemasse silma kaks kuni kolm korda päevas või vastavalt vajadusele.Navi Vision™ Tired Eye silmatilku võib kasutada koos kontaktläätsedega. Pakend: 15 ml steriilset lahust tilgutiga plastikpudelis.Kõlblikkusaeg pärast esmast avamist on 90 päeva. Tootja: Omisan Farmaceutici, Itaalia.

  Lisa korvi 6.43 €

 • Loe lisa

  NAVI VISION PLUS IRRITATED EYE SILMAT. 15ML

  Silmade allergiliste sümptomite leevendamiseks. Sisaldab saialille- ja nõiapuuekstrakti.Aitab leevendada õietolmust, tolmust, suitsust jt allergeenidest tingitud silmade ärritusnähte (kipitus-, sügelus- ja põletustunne) kiiresti ja pikaajaliselt. Kasutamine: tilgutada üks tilk mõlemasse silma kaks kuni kolm korda päevas või vastavalt vajadusele.Navi Vision™ Irritated Eye silmatilku võib kasutada koos kontaktläätsedega. Pakend: 15 ml steriilset lahust tilgutiga plastikpudelis.Kõlblikkusaeg pärast esmast avamist on 90 päeva. Tootja: Omisan Farmaceutici, Itaalia.

  Lisa korvi 6.43 €

 • Loe lisa

  CATIONORM SILMATILGAD 10ML

  Cationorm on hüpotooniline säilitusainetevaba piimja vedeliku taoline silmatilga emulsioon.Sisaldab: mineraalõlid, glütserool, tüloksapool, poloksameer 188, tris-hüdrokloriid, trometamiin, tsetalkooniiumkloriid (katioonaktiivse ühendina, et tekitada positiivset laengut) ja puhastatud vesi.Cationormi iga pudel sisaldab 10 ml steriilset emulsiooni.Cationorm aitab niisutada, libestada ja kaitsta silma välispinda.Soovitatakse kuiva silma sümptomite leevendamiseks, näiteks torkiva, sügeleva või põletava tunde korral silmas, samuti võõrkeha (liiva või tolmu) tunde korral. Need sümptomid võivad olla seotud väliste teguritega (näiteks õhu konditsioneerimine, tuul, saaste, suits, tolm, lennikuga lendamine) või silmade ülepingega, mida põhjustab pikaajaline töötamine arvutiekraani ees.Ärge kasutage Cationormi kui olete allergiline mõne toote koostisosade suhtes.See toode pole mõeldud muude silmaprobleemide raviks.Kui kasutate samaaegselt ka teisi silmatilkasid, peaksite ootama vähemalt viis minutit enne Cationormi kasutamist.Cationorm ei mõjuta kontaktläätsede omadusi.Kasutamine: Soovituslik kogus on 1 tilk ühte või mõlemasse silma 1 kuni 4 korda päevas.Ärge kasutage Cationormi kauem kui kolm kuud alates esimesest avamisest.Mitte alla neelata.Pärast kasutamist võib lühiajaliselt esineda silmas kerget ebamugavustunnet. Lugege hoolikalt pakendis olevat infolehte.

  Lisa korvi 11.63 €

 • Loe lisa

  HYPROMELOZA-P SILMATILGAD 10ML

  Koostis: 1 ml lahust sisaldab 5 mg hüpromelloosi.Abiained: dekspantenool, bensalkooniumkloriid, naatriumkloriid, dinaatriumedetaat, süstevesi.Omadused: Hypromelaza-P silmatilgad kaitsevad ja niisutavad silma ning aitavad taastada silma sarvkesta pinna rakke.Sobib kasutamiseks kaitsevahendina pisaravedeliku vähenenud tootmise korral, kui põhjus ei ole nakkuslik.Toote koostises olev hüpromelloos moodustab silma sarv- ja sidekestale ajutise kaitsva kihi ning niisutab silma välispinda. B-grupi vitamiin dekspantenool, aga soodustab silma sarvkesta pinna rakkude kiiremat taastumist.Kasutamine: Hypromeloza-P silmatilgad sobivad pisaravedeliku asendamiseks pisarate vähenenud tekke korral ja kuiva silma sündroomi (Keratoconjunctivitis sicca) raviks ja Sjögreni sündroomi puhul.Leevendavad silma ärritust vähese sarvkesta erosiooni puhul, pärast operatsioone või kui silma on sattunud väiksed võõrkehad.Lisaks sellele aitab Hypromeloza-P leevendada tuule, tolmu, kuiva õhu, suitsu, õhusaaste või kontaktläätsede poolt põhjustatud sügelust ja ebamugavustunnet silmas ning silmade väsimust kauasel lugemisel, sõiduki juhtimisel, TV või arvutikuvari vaatamisel.Toode sobib kasutamiseks täiskasvanutel ja lastel.Vastunäidustused: Toodet ei tohi kasutada kui esineb suurenenud tundlikkus toote mõne koostisosa suhtes, pehmete kontaktläätsede kandmise ajal või kui silmakahjustus on tekkinud söövitava aine toimel ning kui söövitav aine ja kahjustunud koed ei ole konjunktivaalkotist täielikult eemaldatud.Võimalikud kõrvaltoimed: Harvadel juhtudel võib toote kasutamisel esineda silma ärritust, hüpereemiat, sügelust või ripsmete kokkukleepumist.Kõrvaltoimete ilmnemisel küsige toote edasise kasutamise osas nõu silmaarstilt.Koostoimed: Hypromeloza-P silmatilku ei tohi kasutada samaaegselt metallisooli sisaldavate silmaravimitega. Muude silmaravimite tarvitamisel küsige nõu silmaarstilt, et selgitada välja nende sobivus samaaegseks kasutamiseks.Hypromeloza-P kasutamisel koos teiste silmaravimitega on soovitav teist ravimit manustada vähemalt 5 minutit peale esimese ravimi manustamist.Kasutamine: tavaliselt tilgutatakse silma 1-2 tilka 2-3 korda päevas. Vajadusel võib tarvitada 1-2 tilka iga tunni möödudes.Hoiatused: Kui sümptomid ei kao kahe päeva jooksul või kui seisund halveneb, pöörduge silmaarsti poole.Vahetult pärast toote kasutamist võib nägemine ähmastuda, mistõttu võib kuni 20 minutiks olla raskendatud mootorsõidukite juhtimine ja mehhanismide käsitsemine.Toote kasutamise ajal on keelatud pehmete kontaktläätsede kandmine. Enne toote kasutamist tuleb kontaktläätsed eemaldada. Tagasi tohib kontaktläätsed panna alles 30 minutit peale toote kasutamist.Kasutusjuhend: Pärast pakendi avamist on toode valmis kasutamiseks. Eemaldage kaitsekork, kallutage pead kergelt taha, keerake tilguti ava allapoole ja plastmasspudelit pigistades tilgutage silma vajalik tilkade arv lahust.Et vältida lahuse saastumist, ärge puudutage tilguti otsaga vastu silma või ripsmeid. Peale kasutamist sulgege pudel.Pudelit tuleb säilitada püstises asendis.Säilitamine: Hoida kuivas, temperatuuril kuni 25oC.Mitte hoida külmkapis / mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.Pärast pakendi avamist võib toodet kasutada 28 päeva jooksul.Mitte kasutada toodet pärast pakendil märgitud säilivusaja lõppemist.Tootja: Unimed Pharma spol s r.o., Bratislava, Slovaki Vabariik

  Lisa korvi 4.13 €

 • Loe lisa

  OCUFLASH SILMATILGAD 10ML

  Koostis: 1 ml lahust sisaldab 7 mg naatriumkloriidi.Abiained: 1 ml lahust sisaldab 0,04 mg järgmisi abiaineid: bensalkooniumkloriidi (0,004%), dinaatriumedetaatdihüdraati, kaaliumkloriidi, magneesiumkloriidi, polisorbaat 80, silmarohutinktuuri, naatriumtetraboraati või naatriumhüdroksiidi, süstevett.Omadused: Ocuflash on spetsiaalne silmalahus (isotooniline puhverlahus), mis abiainena sisaldab silmarohu ravitinktuuri. Preparaat on ette nähtud silma tilgutamiseks või silmade loputamiseks. Silmarohi toimib silmas põletikuvastase ja kootava vahendina. Nimetatud omaduste tõttu kasutatakse silmarohtu juba pikka aega silmade rahustamiseks, mittenakkusliku lau- ja sidekestapõletiku profülaktikaks ja tugiteraapiaks.Näidustused: Ocuflash sobib ideaalselt silmade loputamiseks, et nendest võõrkehi eemaldada. Seda võib ilma silmaarstiga konsulteerimata lühiajaliselt kasutada tavaliseks silmade loputamiseks, silma tilgutamiseks või silmalaugudele kompresside tegemiseks.Preparaati kasutatakse juhul, kui silmas on ebamugav tunne, näiteks kipitus, pakitsus, sügelus või tunne, et silmas on võõrkeha.Praktikas sobib Ocuflash ideaalselt kasutamiseks järgmistel juhtudel:1. silmade loputamiseks pärast tonomeetriat või gonioskoopiat,2. võõrkeha, tolmu ja kloorise vee eemaldamiseks silmast,3. fluorestseiinilahuse jääkide eemaldamiseks,4. limase või mädase nõre eemaldamiseks,5. silmade pesemiseks pärast jäikade kontaktläätsede kandmist,6. esmaabivahendina pärast kerget silma sidekesta erosiooni happe või leelise toimel,7. abivahendina erinevate, enamasti mittenakkuslike, sidekestapõletike ja krooniliste sidekesta infektsioonide korral,8. sobiva vahendina meigi eemaldamiseks silmapiirkonnast (laugudelt ja ripsmetelt).Ocuflash-i võivad kasutada täiskasvanud, lapsed ja teismelised. Tänu preparaadi ohutusele võib seda kasutada vastsündinutel ja imikutel, samuti võivad seda tarvitada rasedad ja rinnaga toitvad naised.Vastunäidustused: Ocuflash-i ei tohi kasutada, kui esineb suurenenud tundlikkus selle mingi koostisosa suhtes.Võimalikud kõrvaltoimed: Ocuflash on väga üldiselt talutav. Harva võib vahetult pärast kasutamist esineda mööduvat kerget kipitust. Võimalik on ka suurenenud tundlikkuse reaktsioon.Hoiatus: Ocuflash ei mõjuta keskendumisvõimet sõiduki juhtimisel, mehhanismide käsitsemisel või kõrgustes töötamisel, kus on vaja suuremat valvsust, kuid vahel harva võib pärast preparaadi silma tilgutamist muutuda nägemine ajutiselt ähmaseks. Seetõttu on suuremat valvsust nõudvad tegevused lubatud alles siis, kui nimetatud toime on lõppenud. Preparaadi üleannustamisel või lapse poolt allaneelamisel on ravi sümptomaatiline.Preparaadi kasutamisel ei tohi patsient kanda pehmeid (hüdrofiilseid) kontaktläätsi. Võimaluse korral ei tohiks ravi ajal kanda ka jäiku kontaktläätsi või need peaks eemaldama vahetult enne Ocuflash-i kasutamist ja panema tagasi, kui preparaadi tilgutamisest on möödunud vähemalt 20 minutit. Kui patsient tarvitab ka mingeid muid silmatilku või silmasalvi, võib neid kasutada alles pärast 5 minuti möödumist Ocuflash-i manustamisest.Koostoimed:Seni ei ole teada.Annustamine:ärritunud silmade rahustamiseks ja täiendavaks raviks mittenakkusliku silmakesta- ja laupõletiku korral tilgutada 1-2 tilka preparaati haigestunud silma 1-4 korda päevas. Võõrkeha eemaldamiseks tilgutage lahust, kuni võõrkeha on eemaldunud ja seejärel 1-4 korda päevas kuni ärrituse leevenemiseni.Kasutusjuhend:pärast avamist on Ocuflash välispidiseks kasutamiseks valmis. Eemaldage turvakork ja kallutage pead kergelt tahapoole. Keerake tilguti ava allapoole ja õrnalt pudelit pigistades tilgutage silma vajalik kogus preparaati. Tilgutatava lahuse kogus sõltub kasutusnäidustusest. Tilgutage lahust või loputage haigestunud silma vastavalt vajadusele (silma tilgutatava lahuse kogust kontrollitakse pudelikese pigistamisega). Laupõletiku korral võib lahust kasutada ka kompresside tegemiseks. Manustamisel ei tohi tilguti vastu silma, laugusid või ripsmeid puutuda. Pärast ravimpreparaadi kasutamist tuleb saastumise vältimiseks kork pudelile tugevasti tagasi keerata. Pudelit peab hoidma vertikaalses asendis.Pärast avamist tuleb pudeli sisu 28 päeva jooksul ära kasutada. Hoida temperatuuril kuni 25oC. Hoida külma eest ja mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

  Lisa korvi 4.13 €

 • Loe lisa

  OCUFLASH SILMATILGAD 2 x 10ML

  Koostis: 1 ml lahust sisaldab 7 mg naatriumkloriidi.Abiained: 1 ml lahust sisaldab 0,04 mg järgmisi abiaineid: bensalkooniumkloriidi (0,004%), dinaatriumedetaatdihüdraati, kaaliumkloriidi, magneesiumkloriidi, polisorbaat 80, silmarohutinktuuri, naatriumtetraboraati või naatriumhüdroksiidi, süstevett.Omadused: Ocuflash on spetsiaalne silmalahus (isotooniline puhverlahus), mis abiainena sisaldab silmarohu ravitinktuuri. Preparaat on ette nähtud silma tilgutamiseks või silmade loputamiseks. Silmarohi toimib silmas põletikuvastase ja kootava vahendina. Nimetatud omaduste tõttu kasutatakse silmarohtu juba pikka aega silmade rahustamiseks, mittenakkusliku lau- ja sidekestapõletiku profülaktikaks ja tugiteraapiaks.Näidustused:Ocuflash sobib ideaalselt silmade loputamiseks, et nendest võõrkehi eemaldada. Seda võib ilma silmaarstiga konsulteerimata lühiajaliselt kasutada tavaliseks silmade loputamiseks, silma tilgutamiseks või silmalaugudele kompresside tegemiseks.Preparaati kasutatakse juhul, kui silmas on ebamugav tunne, näiteks kipitus, pakitsus, sügelus või tunne, et silmas on võõrkeha.Praktikas sobib Ocuflash ideaalselt kasutamiseks järgmistel juhtudel:1. silmade loputamiseks pärast tonomeetriat või gonioskoopiat,2. võõrkeha, tolmu ja kloorise vee eemaldamiseks silmast,3. fluorestseiinilahuse jääkide eemaldamiseks,4. limase või mädase nõre eemaldamiseks,5. silmade pesemiseks pärast jäikade kontaktläätsede kandmist,6. esmaabivahendina pärast kerget silma sidekesta erosiooni happe või leelise toimel,7. abivahendina erinevate, enamasti mittenakkuslike, sidekestapõletike ja krooniliste sidekesta infektsioonide korral,8. sobiva vahendina meigi eemaldamiseks silmapiirkonnast (laugudelt ja ripsmetelt).Ocuflash-i võivad kasutada täiskasvanud, lapsed ja teismelised. Tänu preparaadi ohutusele võib seda kasutada vastsündinutel ja imikutel, samuti võivad seda tarvitada rasedad ja rinnaga toitvad naised.Vastunäidustused:Ocuflash-i ei tohi kasutada, kui esineb suurenenud tundlikkus selle mingi koostisosa suhtes.Võimalikud kõrvaltoimed:Ocuflash on väga üldiselt talutav. Harva võib vahetult pärast kasutamist esineda mööduvat kerget kipitust. Võimalik on ka suurenenud tundlikkuse reaktsioon.Hoiatus: Ocuflash ei mõjuta keskendumisvõimet sõiduki juhtimisel, mehhanismide käsitsemisel või kõrgustes töötamisel, kus on vaja suuremat valvsust, kuid vahel harva võib pärast preparaadi silma tilgutamist muutuda nägemine ajutiselt ähmaseks. Seetõttu on suuremat valvsust nõudvad tegevused lubatud alles siis, kui nimetatud toime on lõppenud. Preparaadi üleannustamisel või lapse poolt allaneelamisel on ravi sümptomaatiline.Preparaadi kasutamisel ei tohi patsient kanda pehmeid (hüdrofiilseid) kontaktläätsi. Võimaluse korral ei tohiks ravi ajal kanda ka jäiku kontaktläätsi või need peaks eemaldama vahetult enne Ocuflash-i kasutamist ja panema tagasi, kui preparaadi tilgutamisest on möödunud vähemalt 20 minutit. Kui patsient tarvitab ka mingeid muid silmatilku või silmasalvi, võib neid kasutada alles pärast 5 minuti möödumist Ocuflash-i manustamisest.Koostoimed:Seni ei ole teada.Annustamine:ärritunud silmade rahustamiseks ja täiendavaks raviks mittenakkusliku silmakesta- ja laupõletiku korral tilgutada 1-2 tilka preparaati haigestunud silma 1-4 korda päevas. Võõrkeha eemaldamiseks tilgutage lahust, kuni võõrkeha on eemaldunud ja seejärel 1-4 korda päevas kuni ärrituse leevenemiseni.Kasutusjuhend:pärast avamist on Ocuflash välispidiseks kasutamiseks valmis. Eemaldage turvakork ja kallutage pead kergelt tahapoole. Keerake tilguti ava allapoole ja õrnalt pudelit pigistades tilgutage silma vajalik kogus preparaati. Tilgutatava lahuse kogus sõltub kasutusnäidustusest. Tilgutage lahust või loputage haigestunud silma vastavalt vajadusele (silma tilgutatava lahuse kogust kontrollitakse pudelikese pigistamisega). Laupõletiku korral võib lahust kasutada ka kompresside tegemiseks. Manustamisel ei tohi tilguti vastu silma, laugusid või ripsmeid puutuda. Pärast ravimpreparaadi kasutamist tuleb saastumise vältimiseks kork pudelile tugevasti tagasi keerata. Pudelit peab hoidma vertikaalses asendis.Pärast avamist tuleb pudeli sisu 28 päeva jooksul ära kasutada. Hoida temperatuuril kuni 25oC. Hoida külma eest ja mitte lasta külmuda. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

  Lisa korvi 5.99 €

OÜ PHARMAC MS, Riia mnt 17 80019 PÄRNU, Tel. 44 71680 Fax: 44 71681, EE481010902000641007 SEB reg.nr. 10082312 KMKR: EE100159071

by Hansanet